Життя, як мить, єдина мить Я поки серцем не зачах,
Махне крилом – і пролетить… Вкарбую їх в своїх очах,
Але в цю мить, коротку мить, Бо нам дана - мить для життя,
Було і сонце, і блакить. А вічність? – То для забуття.
Відповідно до сучасної Концепції розвитку освіти , Концепції превентивного виховання учнівської молоді,національної стратегії розвитку освіти ,впроваджуючи в життя Програми Міністерства освіти і науки України, Академії педагогічних наук України, Фонду Народонаселення ООН України «Дорослішай на здоров’я», з учнями 9 класу було проведено підсумковий урок – тренінг «Моє майбутнє доросле життя» (вчитель Соколовська Л.О.) Метою заняття є сприяння усвідомленню підлітками необхідності збереження та зміцнення репродуктивного здоров’я як важливої складової успішного дорослого життя , а також формування навичок прогнозування та планування майбутнього.
Для кращого усвідомлення власних цілей та планів на майбутнє була обрана техніка колажу, в якій учні виконували вправи «Моя майбутня сім’я» та «Погляд у майбутнє». Виконуючи вправу «Дерево мого життя» учні аналізували власні здібності та якості характеру, які допоможуть їм в майбутньому досягати своїх цілей, а у вправі «Вцілити в мішень» потрібно було виявити свою наполегливість для досягнення мети.
Учні мали нагоду самостійно обрати свої життєві цінності, визначитися з своєю точкою зору на побудову сімейного життя. Цікаво, що причини створення сім’ї юнаки та дівчата бачать по різному. У дівчат переважають вагомі аргументи, серед яких основне місце займають: створення родинного гніздечка, виховання дітей , продовження роду, взаємопідтримка. Юнаки більш формально підійшли до бажання створення шлюбу. Обговорили поведінку батька і матері по відношенню до виховання дитини, про збереження репродуктивного здоров’я та захворювань, що передаються статевими шляхами. Збереження репродуктивного здоров’я дівчат та підлітків, впровадження статевого виховання і підвищення рівня статевої культури, формування здорового способу життя у підлітків, підготовка їх до материнства – основні завдання розвиненого суспільства, виконання яких призводить до поліпшення демографічної ситуації, народження здорових дітей та зміцнення держави.
Незвична форма проведення, цікаві і активні вправи піднімали настрій учасників тренінгу та вселяли в них оптимізм щодо свого майбутнього життя!.
Вчитель Соколовська Л.О.
|